ANA SAYFA  l  ÇÖZÜMDE EĞİTİM  l  HAKKIMIZDA  l  K12NET  l  iLETiŞiM  l

Matematik Özel Ders
Fen Bilgisi Özel Ders
İngilizce Özel Ders
Türkçe Özel Ders
Sos ve Tarih Özel Ders
Hızlı Okuma Kursu
İlkokul Birebir Ders
previous arrow
next arrow

BİREBİR DERS SİSTEMİ

Kurumlarımızda öğrencilerimizin tüm akademik ihtiyaçları düşünülmüş ve eğitim öğretim sistemi bu ihtiyaçlar üzerine planlanmıştır. Grup derslerinde başarılı olamayacağını ve sınıf ortamında anlamanın zor olduğunu düşünen ve birebir dersler ile hedefine daha hızlı ilerleyeceğini düşünen öğrencilerimiz için Konu Anlatımı-Soru Çözümü-Yönlendirme-Ölçme ve Takip adımlarından oluşan birebir ders sistemi bulunmaktadır.

Bu sisteme dahil olan öğrencilerimizin, rehber öğretmenlerimiz ve branş öğretmenlerimiz ile yaptıkları ilk görüşme sonrasında eksikleri belirlenir ve kendilerine ihtiyaç duydukları derslerden birebir ders planı yapılır. Derslerde konu anlatımının yanında, soru çözümü de yapılmakta ve her ders sonrasında öğrenci ödevlendirilmektedir. Bir sonraki hafta branş öğretmeni tarafından verilen ödevlerin kontrolü yapılmakta ve varsa eksikler üzerinde durulmaktadır. Ayrıca haftalık olarak yapılan Türkiye Geneli Denemeler ile de öğrencilerimiz genel durumlarını görebilmekte ve eksikleri üzerine yoğunlaşabilmektedirler.

Birebir ders sitemine dahil olan öğrencilerimiz her hafta rehber öğretmenleri ile yaptıkları görüşmeler ile haftalık çalışma ve soru çözüm planlarını, deneme sınavı sonuçlarını ve ders durumunu değerlendirmekte ve planlı bir şekilde eğitim öğretim yılını tamamlamaktadırlar.